… aukščiausiai vėliava Žemėje pirmą kartą buvo iškelta 1953 m. Ją ant Everesto viršūnės 8844 m aukštyje iškėlė alpinistas Edmundas Hilaris ir šerpas Norgėjus Tensingas.
… piečiausiai vėliava buvo iškelta norvegų poliarinių sričių tyrinėtojo Roaldo Amundseno dar 1911 metais. Jis kartu su savo bendražygiais pirmasis pasiekė geografinį Pietų ašigalį. Tąkart, žinoma, buvo įsmeigta Norvegijos vėliava.
… garsioji piratų vėliava su kaukuole ir sukryžiuotais kaulais nebuvo visuotinis piratų atpažinimo ženklas. Ji priklausė tik vienam piratui – Emanueliui Vynui (XVII a.). Kiekvienas piratų vadas tuomet turėjo savo vėliavą. E. Vyno vėliavoje po kaukuole dar buvo pavaizduotas ir smėlio laikrodis, kuris reiškė, jog išmušė paskutinė valanda.
… ant ieties galo pritvirtinta vėliavėlė leido kariams mūšio lauke nustatyti vėjo kryptį, kad lankininkai galėtų koreguoti savo šūvius.
… 1969 m. amerikiečių astronautas Neilas Armstrongas pirmasis išsilaipino Mėnulyje. Rankose jis laikė JAV vėliavą ir iškilmingai įsmeigė ją į Mėnulio paviršių kaip kosmoso užkariavimo ženklą.
… mokslas, tyrinėjantis vėliavas, vadinamas veksilologija. Šis pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio vexillum. Šis žodis reiškia tam tikrą vėliavos rūšį, naudotą senovės Romos legionų.