aukščiausiai vėliava Žemėje pirmą kartą buvo iškelta 1953 m. Ją ant Everesto viršūnės 8844 m aukštyje iškėlė alpinistas Edmundas Hilaris ir šerpas Norgėjus Tensingas.

piečiausiai vėliava buvo iškelta norvegų poliarinių sričių tyrinėtojo Roaldo Amundseno dar 1911 metais. Jis kartu su savo bendražygiais pirmasis pasiekė geografinį Pietų ašigalį. Tąkart, žinoma, buvo įsmeigta Norvegijos vėliava.

… garsioji piratų vėliava su kaukuole ir sukryžiuotais kaulais nebuvo visuotinis piratų atpažinimo ženklas. Ji priklausė tik vienam piratui – Emanueliui Vynui (XVII a.). Kiekvienas piratų vadas tuomet turėjo savo vėliavą. E. Vyno vėliavoje po kaukuole dar buvo pavaizduotas ir smėlio laikrodis, kuris reiškė, jog išmušė paskutinė valanda.

… ant ieties galo pritvirtinta vėliavėlė leido kariams mūšio lauke nustatyti vėjo kryptį, kad lankininkai galėtų koreguoti savo šūvius.

… 1969 m. amerikiečių astronautas Neilas Armstrongas pirmasis išsilaipino Mėnulyje. Rankose jis laikė JAV vėliavą ir iškilmingai įsmeigė ją į Mėnulio paviršių kaip kosmoso užkariavimo ženklą.

… mokslas, tyrinėjantis vėliavas, vadinamas veksilologija. Šis pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio vexillum. Šis žodis reiškia tam tikrą vėliavos rūšį, naudotą senovės Romos legionų.