Vėliavų marginimo technologijos išpopuliarėjo palyginus neseniai. Ilgą laiką vėliavos buvo gaminamos vienintėliu būdu – siuvimo ir siuvinėjimo. Tai tradicinis vėliavų gamybos būdas. Dėl šios priežasties ir dabar vertingiausiomis laikomos siuvinėtos vėliavos. Jos paprastai naudojamos tik iškilmingų renginių metu ir dėl savo vertės saugomos patalpose. Priklausomai nuo vėliavos dydžio ir sudėtingumo siuvinėtos vėliavos gali kainuoti iki keletos tūkstančių eurų.

Nors ir ne tokios brangios, tačiau taip pat yra vertinamos vėliavos, susiūtos iš skirtingų spalvų medžiagos kirpinių. Lietuvos valstybinę vėliavą gaminti šia technologija nėra taip sudėtinga, kaip pvz. Skandinavijos, JAV ar Australijos vėliavas.

Šiais laikais vis populiaresnės tampa margintos vėliavos. Nors visai be siuvimo procedūrų apsieiti nepavyksta, nes vėliavų kraštai ir jos tvirtinimo elementai yra apsiuvami, tačiau spalvos ir ornamentai yra išgaunami dažymo būdu. Tai labai palengvina vėliavų gamybą masiniu būdu.

Vėliavų gamyboje naudojamos 2 pagrindinės marginimo technologijos – šilkografija ir sublimacija. Šilkografija yra pirmoji iš technologijų, panaudotų vėliavų marginimui. Tai trafaretinis marginimo būdas, iki šiol vertinamas dėl kelių priežasčių. Visų pirma šis dažymo būdas laikomas ilgaamžiškiausiu. Taip pat šia technologija yra išgaunamos ypač kokybiškos spalvos. Be to pati technologija yra gana nesudėtinga. Tačiau šilkografija yra brangus gamybos būdas leidžiant mažus tiražus, nes tokiu atveju nemažą vėliavos dažymo kainos dalį sudaro trafareto paruošimas.

Mažesniems tiražams spausdinti paprastai naudojama sublimacijos technologija. Dažai po marginimo yra termiškai apdorojami siekiant juos užfiksuoti medžiagoje. Tai galima atlikti dviem būdais. Pirmasis būdas – tai piešinio atspausdinimas ant specialaus popieriaus, nuo kurio vėliau šis yra perkeliamas ant medžiagos. Antrasis būdas – tiesioginė spauda. Nesigilinant į technologinius niuansus, galima pasakyti, jog tai yra atliekama spalvotu spausdintuvu, tik spausdinama ant medžiagos, o ne ant popieriaus. Žinoma, medžiaga su spaudiniu taip pat turi būti kaitinama siekiant užfiksuoti dažus. Vienuose spausdintuvuose kaitinimo dugnai būna integruoti pačiame spausdinimo įrenginyje. Kitais atvejais kaitinimas atliekamas atskiruose įrengimuose. Šis kaitinimo procesas yra vadinamas kalandravimu.